وام ۵ میلیارد دلاری روسیه به ایران

دسته: آخرین اخبار , اخبار مهم , اقتصاد کلان , اقتصادی , تیتر یک
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳ شهریور ۱۳۹۵
وام ۵ میلیارد دلاری روسیه به ایران

علی ادیانی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس در اخطاری مستند به اصل 80 قانون اساسی گفت: طبق این اصل گرفتن و دادن وام خارجی از سوی دولت باید به تصویب مجلس برسد و دولت باید این پیشنهاد را در قالب لایحه به مجلس ارائه کند.

به گزارش انعکاس ۲۴، در جریان بررسی پیشنهادی برای دریافت وام تا مبلغ ۵ میلیارد دلار از دولت روسیه برای طرح‌های عمرانی، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت که دولت روسیه یک سال است که برای پرداخت وام ۲ درصد به ایران اعلام آمادگی کرده است.

 

327107

 

وی افزود: این پیشنهاد از سوی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مطرح شده و نماینده دولت آقای نوبخت هم گفته که پیش‌نیازهای این امر از نظر سیاست خارجی فراهم شده. اگر چنین احساس نیازی وجود داشته چرا این مطلب مهم که مقدماتی از قبل داشته در لایحه نیامده، و یا در کمیسیون مطرح نشده است؟

 

وی افزود: اگر این پیشنهاد تصویب شود اولین باری است که مجلس چنین مجوزی به دولت می‌دهد.

 

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این اخطار گفت: این موضوع اشکال قانون اساسی  ندارد. این سلیقه‌ی شماست و البته بهتر است دولت لایحه بدهد.

 

لاریجانی اضافه کرد:‌ یک سال است دولت روسیه می‌گوید که وام  ۲ درصد پرداخت می‌کند. حالا اگر شما نمی‌خواهید این وام را بگیرید می‌توانید با آن مخالفت کنید.

 

رئیس مجلس با اشاره به موافقت دولت با این پیشنهاد نیز گفت:‌دولت گفته که به این وام خارجی نیاز  دارد.

 

منبع: ایسنا

 


نوشته شده توسط:امیرحسین شاه محمدی - 3266 خبر
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 718210
برچسب ها:
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی