اخراج زنان محجبه از هواپیمای لندن

دسته: آخرین اخبار , اجتماعی
بدون دیدگاه
چهارشنبه - ۳ شهریور ۱۳۹۵
اخراج زنان محجبه از هواپیمای لندن

دو زن محجبه انگلیسی که به همراه برادرشان قصد سفر به ایتالیا را داشتند از هواپیما اخراج و بدون هیچ توضیحی از سوی افسران مسلح مورد بازپرسی قرار گرفتند.

به گزارش انعکاس ۲۴، دو زن محجبه انگلیسی به همراه برادرشان از سفر با هواپیمای جت لندن-ناپل منع شدند.

 

327116

 

به نوشته گاردین، سه خواهر و برادر مسلمان بدون هیچ توضیحی و تنها به دلیل ظن دو مسافر دیگر، از سوار شدن در یک هواپیمای جت منع شدند.

 

بهانه پلیس برای اخراج این دو خواهر و یک برادر تشخیص اشتباه و ظن به ارتباط داشتن آن‌ها با داعش بود.

 

مریم ۱۹ ساله، سکینه ۲۴ ساله و علی ۲۱ ساله قصد سفر از لندن به ناپل ایتالیا را داشتند که بدون هیچ توضیحی  با مراجعه یکی از کارکنان هواپیما، از آنها خواسته شد هواپیما را ترک کنند و به مدت یک ساعت مورد پرسش و پاسخ از سوی افسران مسلح قرار گرفتند.

 

این ۳ خواهر و برادر در لندن به دنیا آمده و در همین شهر بزرگ شده‌اند. خواهر بزرگتر داروساز و خواهر کوچکتر دانشجوی دانشگاه کالج لندن است و هنگام سوار شدن به هواپیما حجاب داشتند.

 

در واکنش به درخواست کارکنان هواپیما برای خارج شدن این مسافران مسلمان، آن‌ها دلیل را سوال کرده بودند که با بی‌توجهی کارکنان هواپیما مواجه و بعد از انتقال به بیرون هواپیما این مسلمانان متوجه شدند که افسران مسلح پلیس منتظر آنان بودند.

 

پلیس به آن‌ها گفته بود یک زوج در هواپیما به نیروهای امنیتی اطلاع دادند که این مسلمانان مطالبی را می‌خوانند که مربوط به داعش است در حالی که این خواهر و برادرها ریشه هندی دارند و غیر از انگلیسی هیچ زبان دیگری نمی‌دانند.

 

نیروهای امنیتی در رفتاری توهین‌آمیز از آن‌ها پرسیده بودند آیا قرآن به همراه دارند یا مطالب عربی در گوشی‌های همراه خود ذخیره دارند.

 

پیش از آن‌که به آن‌ها اجازه پرواز دیگری به ایتالیا داده شود نیروهای امنیتی به این مسلمانان هشدار دادند که پیشینه آن‌ها زمانی که در ایتالیا به سر می‌برند مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد.

 

منبع: ایسنا

 


نوشته شده توسط:امیرحسین شاه محمدی - 3266 خبر
پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
بازدید: 718176
برچسب ها:
دیدگاه ها
صرف نظر از پاسخگویی